רופא השיניים שלכם התרשל במלאכתו? ככה תעשו צדק!

לקבלת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים👇

תביעות רשלנות רפואית רופא שיניים אצל עו"ד דפנה אברהמוב, כמו גם תביעות רלשנות רפואית נוספות, הן עניין יומיומי, שמהווה חלק ניכר מעבודת המשרד. הסיבה ברורה – כולנו נדרשים בטיפולי שיניים, פשוטים או מורכבים, במהלך כל חיינו. מכך נגזר כי סטטיסטית לא ניתן להימנע ממקרים בהם נעשתה עבודה רשלנית מצד הרופא או מי מצוות המרפאה, רשלנות שיצרה נזק, נזק שדורש שמישהו יקח עליו אחריות.

לא רק שמקרים כאלו רבים בישראל (כמו גם בכל העולם המערבי), הרי שמקרי הרשלנות רבים בעשרות מונים מהמקרים אשר מגיעים בסופו של דבר לדיון בבית המשפט.

מדוע מקרים רבים של רשלנות רפואית לא מגיעים לבית המשפט?

הסיבות העיקריות לעובדה שמקרי הרשלנות הרפואית בעולם רפואת השיניים לא מגיעות למשפט הן:

  1. בורות לגבי האפשרות – מרבית האנשים לא צוברים ידע משפטי ואינם מכירים את מערכת החוקים המסועפת בישראל, ובטח לא בנוגע לרשלנות רפואית (ברפואת שיניים ובכלל). מנגד כולנו עוברים טיפולי שיניים, ורבים מאיתנו נפגעים. כאשר אין ידע והיכרות עם האספקטים המשפטיים ועם האפשרות לתבוע לדין את הרופא המתרשל, הרבה אנשים פשוט ממשיכים בחייהם כאילו דבר לא אירע, עם הכאב, הנזק ותחושת חוסר אונים לגבי המצב.
  2. בורות לגבי הנזק – ממש כפי שמרבית האנשים לא לומדים משפטים, הרי שמרביתנו לא מומחים ברפואה דנטלית, ופעמים רבות קשה מאוד לדעת כי אכן המצב החדש – כאב, עיוות, או כל דבר אחר, הוא מצב לא תקין שנוצר כתוצאה מרשלנות. לכן פעמים רבות נעשים נזקים שונים שהאדם אינו מודע לעובדה שהם מהווים בעיה, ואינם תקינים לא רק ברמה הרפואית, אלא גם ברמה המשפטית.
  3. בורות בנוגע לזכות – פעמים רבות אנשים כלל אינם מודעים לכך שהאפשרות לתבוע רופא קיימת. ישנה איזו הילה סביב מקצוע הרפואה, הילה המהלכת קסם ויראת כבוד אצל אנשים רבים. מקצוע הרפואה כבודו במקומו, אך יש לזכור כי המקצוע בפני עצמו אין בו דבר, אלא האנשים שמבצעים אותו, ואנשים, טובים ומיומנים ככל שיהיו, עושים טעויות, ולעיתים טעויות אלו דורשות בחינה מדוקדקת ומתן פיצויים.

מדוע כן לתבוע?

מרבית התביעות של רשלנות רפואית רופא שיניים אצל עו"ד דפנה אברהמוב מגיעות על רקע נזקים ברורים, טעויות שקשה לפספס, כמו פגיעה פיסית חמורה בפה, בלסת ובשיניים עצמן, ואף בלשון ובחך. הסיבות לתבוע מגוונות ושונות מאדם לאדם, אך הבסיס אחיד אצל כולם – סמכנו על איש מקצוע, והוא אכזב אותנו ופגע בנו מתוך חוסר תשומת לב, ומתוך פעולה רשלנית, והמצב הזה יוצר תחושה חזקה וטבעית של אי-צדק.

במקרים שכאלו חשוב לתבוע, שכן בתביעה אתם גם נלחמים על הצדק בעולם ובכך מוסיפים טוב לעולם, גם מקבלים פיצויים הולמים לנזקים שנעשו לכם, וגם יוצרים מצב בו הרופא המדובר יימנע ויזהר שבעתיים מביצוע נזקים לאנשים אחרים.

לקבלת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים 👇

לחזור למשהו ספציפי?

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן