מתנה לעובדים נחשבת כשוחד?

לקבלת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים👇

מתנה לעובדים היא דרך מצוינת להראות הערכה והכרת תודה. זה יכול להיות אות הוקרה שהם עבדו קשה או כל אות קטן אחר לאות הוקרה.

מתנות לעובדים אינן מוגבלות רק למתנות כספיות. הם יכולים להיות גם פריטים מוחשיים כמו מזון, משקאות ואפילו צמחים. מתנות מסוג זה ניתנות בדרך כלל בתקופת החגים אך ניתן גם להעניק כל השנה.

מתנה לעובד היא כזו שמראה עד כמה אתה מעריך את העבודה הקשה והמסירות שלהם לחברה. זה יכול להיות משהו קטן כמו כרטיס או משהו אישי יותר כמו כרטיסים לאירוע או טיול עם עמיתים בזמנם הפנוי

תקופת החגים היא תקופה שבה חברות רבות נותנות מתנות לעובדיהן. הענקת מתנות אלו היא דרך להפגין הערכה על עבודתם הקשה ומסירותם. אבל מה אם לחברה שלך אין תקציב לתת לכל עובד מתנה?

מתנה לעובד יכולה להיות כל דבר שהוא צריך, כל עוד זה משהו שהוא ירצה וישתמש בו. זה יכול לכלול דברים כמו אוכל, משקאות, או אפילו חוויות כמו כרטיסים לאירועי ספורט או קונצרטים.

להלן כמה רעיונות לגבי מה שאתה יכול לעשות כחברה בעונת החגים הזו:

קנה להם ארוחת צהריים ותפזר בחדר האוכל או באיזור הישיבה של השולחנות שש בש מעוצב, שולחנות פינג פונג, כדורגל שולחן ועוד!

– קנה לכל העובדים שנשארים לעבוד מאוחר ארוחת ערב שווה מאחת המסעדות באיזור

מתנה לעובד יכולה להיות כל דבר, מכל דבר שהוא רוצה למשהו שאתה יודע שהוא צריך. לדוגמה, אם לחברה שלכם יש קבוצת ספורט ואתם רוצים לתגמל את העובדים שלכם שהיו אוהדים נאמנים של הקבוצה, תוכלו לתת להם כרטיסים למשחק או אפילו חולצה. אם לחברה שלכם יש משרד במדינה אחרת ואתם מנסים לשלוח להם משהו שמזכיר להם את הבית, שקול לשלוח פרחים או לשלוח תמונה ישנה של בני משפחתם עם הפתק "אנחנו מתגעגעים אליך!"

האם מתנה לעובד יכולה להיחשב כשוחד?

בעיני החוק מתנה היא מתנה. זה יכול להיות כל דבר, החל מספל קפה פשוט ועד כרטיס מתנה יקר. עם זאת, ייתכן שמתנות מסוימות אינן תמימות כפי שהן נראות.

לדוגמה, אם היית נותן לעובד שלך מתנה של 1,000 דולר במזומן ותבקש ממנו לעשות משהו עבורך בתמורה, זה יכול להיחשב כשוחד על פי החוק. הנה כמה דוגמאות לדברים שעלולים להוות שוחד: להציע לעובד שלך יום חופש נוסף בטיול שלו בחו”ל על חשבונך הוא קונה לך מתנה מסוימת בחו”ל. להציע לתת לעובד שלך מתנה של $500 במזומן אם הוא יסכים להגדיר את חשבון המדיה החברתית שלך בצורה נכונה.

הבחנה בין שוחד למתנה לגיטימית

חשוב למעסיקים לדעת מה המדיניות שלהם בנושא מתנות ומה ההשלכות על מתן מתנה לא הולמת לעובד.

ברוב המקרים, מתנה לעובד תמורת משהו מסוים בחזרה, נחשבת כשוחד. עם זאת, ישנם כמה חריגים לכלל.

מתנה יכולה להיחשב כשוחד אם היא ניתנת מתוך כוונה להשפיע על התנהגותו או קבלת ההחלטות של העובד. מתנה יכולה להיחשב כשוחד גם אם היא ניתנת מתוך כוונה להשפיע על האופן שבו עובד מבלה את זמנו מחוץ לעבודה.

מתנה לעובד היא צורה נפוצה של הכרת תודה שמעסיקים ועובדים מעניקים זה לזה במקום העבודה. אך האם מדובר בשוחד אם המתנה ניתנת לכל העובדים?

התשובה לשאלה זו תלויה ביעדים הקשורים לעבודה של ארגון. אם המטרה הייתה לזכות בחסד או להשפיע על העובדים, אז זה יכול להיחשב שוחד.

מתנה לעובד יכולה להיחשב גם כפרס על ביצועים טובים או פשוט כמחווה של הערכה שניתן לתת לכל העובדים ללא קשר לתפקידיהם בעבודה.

==

הכתבה בחסות חלום חרוט

לקבלת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים 👇

לחזור למשהו ספציפי?

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן