דיני עבודה ייצוג למעסיקים – מדריך למעסיקים

לקבלת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים👇

עורך דין ייצוג מעסיקים בתחום של דיני עבודה? צריכים עו"ד עסקי שיספק ייעוץ וייצוג משפטי? מדוע לחשוב להיעזר בשירותי עו"ד לדיני עבודה? מדריך למעסיקים!

קיימים לא מעט חוקים בדיני העבודה אשר קשורים ליחסים בין עובד למעביד.
חוקים אלה נחקקו על מנת להגן על העובדים במהלך עבודתם. אך ישנם לא מעט מעסיקים אשר עוברים על חוקים אחלו ונאלצים להגיע לתביעות בבית משפט ואף להפסיד לעובד ולשלם לו כפול מהסכום המקורי לתשלום.
אך עם זאת, חשוב לדעת כי קיימות זכויות גם למעסיקים אשר כוללים לא מעט חוקים כגון:
שלילת פיצויי פיטורים במצבים קיצוניים, קיזוז משכרו של העובד, נזק שנגרם לעסק עקב עובד ועוד.

מהם דיני עבודה בתחום של ייצוג מעסיקים

דיני עבודה ייצוג מעסיקים, הם כל הזכויות של המעסיקים כלפי העובדים. כמו שלעובדים יש זכויות במהלך העבודה, גם למעסיקים יש זכויות בתור מעסיקים. חוקים אלה מגינים על מעסיקים רבים וייצגם את המעסיקים כגוף גדול ומייצג אחד אל מול העובדים. במקרים בהם נדרש ייצוג מעסקים, יש להיעזר בשירותי עו"ד לדיני עבודה אשר עוזר למעסיקים במצבים שונים שבהם מותר להם לנהוג כלפי העובדים בהתאם לחוק.

התביעות השכיחות ביותר בתחום ייצוג מעסיקים בדיני עבודה

בדומה לעובדים שיכולים לתבוע את המעסיקים על נושאים שונים בתחום העבודה, גם המעסיקים זכאים לייצוג הולם בכל מה שקשור לדיני עבודה. ישנם מקרים שכיחים שבהם ישנו ייצוג מעסיקים בדיני עבודה. מקרים אלה כוללים:

טעות בחיוב שעות עבודה של עובד- כאשר מעסיק טועה בחישוב שעות העבודה הנוספות של העובד שהם חלק משעות שעות העבודה של העובד במסגרת עבודתו, חשוב לתקן זאת ולזכות את העובד בשעות העבודה ובתשלום עבורן. אך אם הטעות נעשתה בתום לב, חשוב להתייעץ עם עו"ד לענייני עבודה על מנת שהמעסיק לא ישלם יותר ממשה שהוא מחויב בהתאם לחוק.

חישוב שגוי של זכאות לחופשה שנתית- במידה וחישוב שעות החופש של העובד אינה נכונה בהתאם לחוק החופשה או שנעשתה שלא בכוונה, עדיין על המעסיק לתקן זאת ולפצות את העובד בהתאם לימי החופשה כנהוג על פי החוק. גם שמדובר על תמימות דעת, במקרים אלה ניתן להתייעץ עם עו"ד לענייני עבודה מנוסה ומקצועי אשר ייעץ למעסיק לפצות את העובד בהתאם למספר ימי החופש בחוק מבלי שייצטרך לשלם קנסות נוספים.

הלנת שכר לעובד- במקרה של הלנת שכר לעובד המעסיק עובר עבירה חמורה ביותר בהתאם לחוקי העבודה. עבירה זאת עלולה לעלות לו יקר לא רק בכף אלא גם במוניטין החברה. תביעות מסוג הלנת שכר הם תביעות שיש להיעזר בשירותי עו"ד לענייני עבודה מקצועי ומנוסה שיגן על המעסיק. גם במצב של תום לב או שלא הוכחו נסיבות שונות, על המעסיק לשלם לעובד את שכרו אחרת ישלם כפול בבית המשפט.

פיצול רכיבי השכר- הרבה מעסיקים מחתימים את העובדים שלהם על הסכמי עבודה מבלי שהם מבינים על מה הם חותמים או קראו את ההסכם. לרוב בהסכמים אלה מופיע סעיף של פיצול רכיב שכרם מבלי שהם מודעים לכך. דבר זה גורם לעובדים להיות מופתעים שהם מקבלים את השכר שלהם. כדי להימנע מתביעה מצד העובד ועל מנת להבטיח שקט נפש חשוב, יש להיעזר בשירותי עו"ד לענייני עבודה.

באילו מקרים ניתן לשלול פיצוי פיטורים מעובד?

ישנם מקרים מיוחדים שבהם ניתן לשלול את פיצוי הפיטורים של העובד במסגרת זכויות המעסיקים. מקרים אלה כוללים: גניבה מהעסק, פגיעה חמורה בעסק, מעשה פלילי אשר ביצע העובד, מעשי אלימות או סחר בסמים. מקרים אלה לא משאירים ברירה אחת מלבד שלילת פיצוי הפיטורים מהעובד בהתאם לחוק. אך בטרם שלילת פיצוי הפיטורים מהעובד, יש להתייעץ עם עו"ד לענייני עבודה אשר לו ניסיון בתחום וכן ייצוג מעסיקים. רק עו"ד לענייני עבודה יכול לשלול מהעובד את פיצויי הפיטורין שלו ולא אף אחד אחר כולל המעסיק.

מדוע לחשוב להיעזר בשירותי עו"ד לדיני עבודה?

באמצעות עו"ד לדיני עבודה אשר דואג לאינטרס העסק ניתן לשמור על ייצוג המעסיקים.
עו"ד לדיני עבודה, דואג לאינטרסים של בעל העסק ולעבוד בראש שקט ללא דאגות שונות, וכמובן לדאוג לתפעול העסק עצמו למרות אי שביעות ותסכול מצד העובדים. עם עו"ד לדיני עבודה, מקבל העסק את כל ההגנה שהוא צריך ושומר על זכויותיו בתור מעסיק מול העובדים שלו. דבר זה חשוב ביותר במיוחד שמגיעים למצבים קשים כמו תביעה בבית המשפט ועוד.
עם הגנה על זכויות העסק יכול העסק להמשיך ולעבוד בראש שקט ולדעת שדואגים לו בכל מה שקשור לענייני העבודה.

ייעוץ שוטף למעסיקים

באמצעות ייעוץ שוטף למעסיקים הניתן ע"י עו"ד לדיני עבודה, מייעצים למעסיקים בתחום דיני העבודה בהתאם לחוקי העבודה של המעסיקים.
ייעוץ שוטף למעסיקים ע"י עו"ד לדיני עבודה עוזר מאוד למעסיק לדעת את כל זכויותיו בתור מעסיק, וכיצד זכויות אלה מגינות עליו במצבים שונים.
ייעוץ מעסיקים בתביעות בבית המשפט לעבודה לרבות גניבה מהעסק, פגיעה חמורה בעסק, מעשה פלילי אשר ביצע העובד, מעשי אלימות או סחר בסמים ועוד חשובים ביותר לכל ייצוג מעסיק שצריך לדעת מהם זכויותיו בתור מעסיק.

לקבלת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים 👇

לחזור למשהו ספציפי?

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן